/* header area */ #top_slider, .top_header { background: rgba(145, 166, 191, 0); } .top_header h1 { font-weight: 700; font-family: Century Gothic; color: #000; } #site_header { background: rgb(245, 131, 32); box-shadow: black 1px 1px 5px; } #site_nav li.current-menu-item:before, #site_nav li.current-post-ancestor:before { border-color: #000000; } #site_nav a { color: #000000; font-family: 'Century Gothic'; } .logo_slogen { font-size: 14px; font-family: century gothic; } /* footer area */ #site_footer { background: transparent; } #site_footer a { color: #B32A2F; } #site_footer a:hover { color: #FFD582; } .footer_widget_title { color: #000; font-weight: 700; font-size: 18px; margin-bottom: 10px; } /* link */ .entry a, .widget a { color: #FF940B; } .entry a:hover, .widget a:hover { color: rgb(255, 61, 0); } .post_item header h1 a, .logo_text a { color: #000000; } /* buttons */ .entry input[type="submit"], .entry .button_shortcode.medium, .entry a.more_button { padding: 10px 15px; background: #d93434; background-image: -webkit-linear-gradient(top, #F34404, #000000); background-image: -moz-linear-gradient(top, #F34404, #000000); background-image: -ms-linear-gradient(top, #F34404, #000000); background-image: -o-linear-gradient(top, #F34404, #000000); background-image: linear-gradient(to bottom, #F34404, #000000); -webkit-border-radius: 10; -moz-border-radius: 10; border-radius: 10px; color: #ffffff; padding: 10px 20px 10px 20px; text-decoration: none; } .entry input[type="submit"]:hover, .entry:hover .button_shortcode.medium:hover, .entry a.more_button:hover { padding: 10px 15px; background: #d93434; background-image: -webkit-linear-gradient(top, #000000, #F34404); background-image: -moz-linear-gradient(top, #000000, #F34404); background-image: -ms-linear-gradient(top, #000000, #F34404); background-image: -o-linear-gradient(top, #000000, #F34404); background-image: linear-gradient(to bottom, #000000, #F34404); -webkit-border-radius: 10; -moz-border-radius: 10; border-radius: 10px; color: #ffffff; padding: 10px 20px 10px 20px; text-decoration: none; } /* body */ body { background-size: 100%; background-image: url('http://miamitanciskola.hu/wp-content/uploads/2016/03/miami-tanciskola-vac-body-bg-3.png'); font-family: 'Century Gothic'; color: #000000; background-color: #fff; background-attachment: fixed; background-position: bottom; background-repeat: no-repeat; } .widget { margin-bottom: 25px; color: #616160; font-size: 14px; } /*idézetek*/ blockquote { font-size: 24px; font-style: italic; color: black; padding-left: 15px; }

Tánctanulás

A félelmek általában az ajtóig tartanak

a tánciskola mennyország vagy pokol?

A tánccal kapcsolatban majdnem annyi félelemmel találkozom, mintha extrém sport lenne …

Bárcsak lenne lehetőségem arra, hogy belelássak azoknak a gondolataiba, akik most még csak fontolgatják, hogy milyen jó lenne kipróbálni egy Rocky vagy Salsa tánctanfolyamot. Vajon hogyan beszélik le magukat arról, hogy egy ilyen terv vagy álom megvalósuljon?

Sejtéseim vannak a félelmekről, de konkrétumokat nem tudok

Amiről időnként szó kerül azokkal, akik végül is eljutnak a táncterem ajtajáig, ott leggyakrabban az életkor – jellemzően a túl idős vagyok – a ritmusérzék, a testsúly vagy az egész kinézet, és partner hiánya az oka. Illetve azoknál akik kapcsolatban élnek a partner távolságtartása az egész “intézménytől”, mint tánciskola. Hiszen valóban furcsa helyzet áll elő, ha egy 38 éves csinos hölgy a férje nélkül iratkozik be egy tánciskolába, mert a párját eddig nem sikerült rávenni arra, hogy táncoljon vele.

Sok férfi nem is gondol bele, hogy mekkora értéke van egy ilyen “önfeláldozásnak”. Nincs az a méretű rózsa csokor, ami annyit érne egy nő szemében, mint egy ilyen lovagias tett.

azok a lányok boldogabbak, akiket táncolni visz a párjuk

A virág természetesen rendben van, de hiszem és vallom, hogy a lelke mélyén minden nő szeretné, ha a párja táncba vinné és szórakoztatná.
Egyetértek a gondolattal, ahogyan a híres filmben / The Counselor – A jogász / mondja Javier Bardem, ” a nőkkel mindent meg lehet tenni, ha az ember nem untatja őket”

Mi lenne a megoldás?

Nem kell sokat gondolkodni rajta, el kell kezdeni a táncot!

A túl sok mérlegelés döntés képtelenné teszi az embert, ahogyan a 80 gombos távirányítón nehéz csatornát váltani, itt sem szabad feltételezésekbe menni. A tánc gyakorlatias műfaj. Amikor a saját szemével lát az ember egy élő, nem Photo Shopolt tánccsoportot, amikor lehull a lepel, akkor kerül a helyére a valóság, vagy ahogy Weiser István mondaná, ott ér össze a gumi és az aszfalt.

A táncnak nem kell örök hűséget esküdni, az ingyenes kipróbálási lehetőség mindig kockázatmentessé teszi a dolgot. Ha már ott van fejben az elhatározásnak csak a csírája is, akkor a tettek mezejére kell lépni és eljönni a legszimpatikusabb órára.

Órarend részletesen

Díjmentes órajegy letöltés a csoportos órákra

A csokor azoké, akik most úgy döntenek, hogy ennek nekivágunk!

rozsacsokor-miami-tanciskola-vac

 

Igar Tibor
Akik először hallják, hogy soha senki nem táncolt, de még nem is sportolt versenyszerűen a családomban, szinte el sem hiszik.  10 év aktív versenytáncolás, közel 100 táncverseny, 6 szori táncpartner váltás után indult el a Miami Tánciskola 2000-ben Vácon. Akkor is és most is szívem-lelkem van benne, hogy itt ne csak a mozgásról szóljanak az órák, hanem mindazok a felnőttek és gyerekek akik kipróbálnak minket, egy szerető, elfogadó közösségbe kerüljenek.

Szólj hozzá te is!

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.