Lélektánc

LEMangURIA, lélektánc Vácon a Miami Tánciskolában csütörtök esténként 19 órától

vezeti Bábel Andrea táncoktató

Szabadmozgás, Lélektánc, Táncmeditáció

Ha táncolsz, áramlásban vagy. A zene és a mozgás hatására megnyílik a lelked, kitisztul az elméd és felfrissül a tested.

Mi a LEMangURIA?

Már őseink is táncoltak. Az életük szoros része volt. A természeti népeknél még ma is használják a tánc
varázslatát a születésnél, az elhunyt elbúcsúztatásánál, ünnepeknél; az esőért, a termésért, a táncukkal imádkoznak. Vannak rögzített szertartásaik, de a mozdulataikat az adott pillanatnak megfelelően hagyják szabadon áramolni.

Ezt a szabad áramlást tanuljuk meg a foglalkozásokon.

A LEMangURIA órákon felszabadítjuk magunkat, hogy nyitottak legyünk egy ösztönös, szabad mozdulatra.
Ahhoz, hogy ezt meg tudjuk tenni, eleinte, szükség van egy vezetőre, aki megmutatja, megtanítja nekünk,
hogy hogyan működik a testünk.

Tehát a LEMangURIA egy olyan módszer, amivel megismerjük önmagunkat, ezáltal felszabadultak leszünk. Megtanuljuk a testünk jelrendszerét, ezért harmóniába kerülünk a testünkkel. A feladatok segítenek a jobb-bal agyfélteke összehangolásában. 12 alapvető képességet fejlesztenek: fókusz, áramlás, figyelem, kapcsolódás, hangolódás, ritmus, éberség, pontosság, irányultság, erő-egyensúly, időzítés, változás, séma nélküliség.
A táncmunka segít a döntéseinkben. Megtáncoljuk örömünket, bánatunkat, kihívásainkat, ajándékainkat.

Kinek ajánlott a LEMangURIA?

Kivétel nélkül bárkinek, hiszen mindenki mozdul. Mivel a saját határainknak megfelelően alakítjuk ki a mozdulatainkat, együtt tud dolgozni a 99 éves és a 1 éves. Nincs rossz mozdulat, nem lehet rosszul csinálni
semmit az órán.

Milyen ruha kell hozzá?

Kényelmes ruha a megfelelő öltözék. Szabadidőruha, de lehet a derékra egy kendőt kötni, vagy szoknyát felvenni, hogy kiemelje a csípőt. Mezítláb, zokni nélkül mozdulunk, esetleg topánka vagy tapadó talpas zokni ajánlott, annak, aki fázósabb. Mindenképpen olyan, ami nem csúszik, és nem okozunk sérülést vele, ha rálépünk a másik lábára.

Hogyan zajlik egy foglalkozás?

Az óra elején egy kört alkotunk, bemutatkozunk, összehangolódunk. Utána bemelegítő feladat következik, amit a LEMangURIA tanító vezet.

Ezek után a csoport összetétele, hangulata adja meg az óra feladatait. Vannak fizikai feladatok, amikor a testünkkel dolgozunk. (pl. úgy mozdulunk a testünkkel, hogy a kezünk mozdulatlan maradjon) Vannak lélekfeladatok, amikor az érzéseink mutatják meg, hogyan vagyunk benne egy adott témában. (pl. mozduld meg a szabadságot)

A mozgás bármi lehet, a tánclépésektől, az ugráláson keresztül a bukfencig. A mozgásunknak csak a testünk korlátai szabnak határt.
Az óra végén újra körbeállunk, így búcsúzunk el egymástól.

Mivel testmozgásról beszélünk, a víz elengedhetetlen. Mindenképpen kell hozni magaddal inni.

Mennyibe kerül?

A foglalkozások díja:
2000 Ft./alkalom
Bérletre van lehetőség:
5 alkalmas: 8 500 Ft. vagy 10 alkalmas: 16 500 Ft.

Mikor vannak az órák, hogyan lehet beiratkozni?

Minden héten egyszer másfél órában csütörtökönként: 19.15 – 20.45-ig.
A csoporthoz folyamatosan lehet kapcsolódni!
Beiratkozás bármelyik csütörtökön a táncóra időpontjában.

Ki tartja a LEMangURIA foglalkozásokat?

Bábel Andreának hívnak. Négy gyermekem van, kettő már felnőtt, kettő még tizenéves. Egész életemben kerestem a magyarázatot, hogy miért élünk a Földön, mi dolgunk a világban. A tanulmányaim segítettek ebben (kineziológia, angyaltanfolyam, masszázs, Reiki, Theta Healing),
2011.óta tartok LEMangURIA foglalkozásokat, heti több alkalommal. Időnként egész napos tanfolyamokat is.

Ha felkeltettem az érdeklődésed a LEMangURIA iránt, akkor várlak szeretettel:
Bábel Andrea